Juniorer   Seniorer   Damer   Veteraner    Till hemsidan  
Somarfestivalen 2014
Preliminär resultatlista uppderas med jämna mellanrum under tävlingsdagarna mellan 5-10 minuters mellanrum
klicka på respektive klass för att få fram resultat i respektive klass

Damer


Nr Namn Bil Klubb Anmälare Dag1 Dag2 Dag3 Summa
528 Erika Lindh Peugeot 205 MI1 Borlänge MK 7 5 7   5 3 7   10 8 0      52
503 Katja Frosthed Toyota Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 4 5 5   7 5 5   10 10 0      51
518 Caroline Östmark micra kolsva ms Östmarks bildemontering 7 7 5   4 5 3   8 10 0      49
532 Eva Karlsson Saab Hallsbergs MK 7 7 7   7 7 7   2 4 0      48
524 Jessica Persson Mazda Hede Motorklubb HP-Motor/Mekonomen Bilverkstad 7 5 7   7 5 7   1 8 0      47
504 Ramona Krantz Volvo Ydre MK 5 0 3   7 7 7   2 10 0      41
512 Anneli Lepistö SAAB MK Speed 3 4 5   5 5 5   2 10 0      39
516 Amanda Persson Saab Silverdalens Msk Saabotörernas Racing Team 5 3 4   3 3 4   10 6 0      38
534 Maria Rundby SAab Gotlands Terränggäng 5 4 0   5 7 5   10 0 0      36
517 Fatima Anderberg Saab 900 Kristianstad FRC Barum Racing 2 5 3   2 3 3   8 8 0      34
501 Malin Gutemyr SAAB Rosendals MK Shellvisby.se 0 7 7   7 7 4   1 0 0      33
538 Birgitta Bjur Saab Gnesta MK TeamGlennaRacing 3 2 7   3 2 4   4 6 0      31
529 Jennifer Brindmark Volvo Åtvidabergs MK 5 5 3   2 4 2   8 2 0      31
537 Sarah Smith Saab Värmdö Mk 3 3 3   3 2 2   6 8 0      30
519 Jennie Viberg Volvo Rosendahls MK 0 7 5   4 2 4   4 4 0      30
553 Karolina Johansson Volvo Rosendals Mk 2 1 2   3 4 3   8 6 0      29
530 Christina Wikman Jonsson Volvo Stockholmsbilklubb 3 7 2   0 7 0   6 4 0      29
502 Helena Karlsson SAAB Sunnansjö MK 7 4 4   5 4 5   0 0 0      29
520 maria granfors toyota eskilstuna mk 5 0 4   5 3 7   0 4 0      28
535 Monica Martinsson Opel ascona Sotenäs MK Karev 4 4 3   4 5 2   4 2 0      28
560 Ylva Fredriksson Saab Mälaröarnas MK 2 2 2   2 2 4   6 6 0      26
542 Sanna Johansson Saab Mk Gutarna Sten Slägga Racing Team 4 3 4   0 4 3   6 1 0      25
506 Lena Rigglöv Eliasson SAAB SMK Gävle Team Jon Jons 4 4 5   4 3 5   0 0 0      25
522 Elin Bandelin Saab Rosendals MK 4 2 4   4 4 3   0 0 0      21
527 Angelika Johansson Volvo 245 SMK Nyköping Team Tormund Racing 1 3 2   1 2 2   0 0 0      11
536 Annika karlsson SAAB SMK Nyköping TEAM GLENNA RACING 3 2 2   0 0 0   0 0 0      7